40. JUZNODALMATINSKA REGATA
OREBIC - MLJET - PROZURA - POMENA

JK ORSAN

06/08/2020 - 09/08/2020

ENTRY LIST From Class : GRUPA 0 To Class : ORC A

Ord Sail nr. Bow Class Yacht Skipper Club Type Loa
1 CRO2727 33 GRUPA 0 TOTO TRAVEL TUTTA TRIESTE 2 MARIO HRVOJ JK TROGIR CICCARELI 60 18.20
2 CRO 6483 11 GRUPA 1 GRINGO 3 ROBERT SANDALIC JK USKOK FARR 40 12.41
3 CRO1624   GRUPA 1 JANSKA X TONI SMERDELJ JK LABUD X 41 OD 12.35
4 CRO1655 37 GRUPA 1 ADIO PAMETI GORAN VLAHOVIC   ELAN 450 13.60
5 CRO2605 4 GRUPA 1 NAVE LOCO DRAGAN DRZANIC JK ORSAN SYDNEY 40 MOD 12.47
6 CRO13464 25 GRUPA 2 MAREUS LUKA JERCIC JK SPLIT FIRST 40.7 11.92
7 CRO1933 1 GRUPA 2 DUBROVNIK GORDAN SENTIC JK ORSAN ENAVIGO 38 11.99
8 CRO2122 9 GRUPA 2 CHRISTOPHER JOHN FRANC KAVCIC   BAVARIA 36 11.60
9 CRO2165 27 GRUPA 2 OLIVA MLADEN CRLJEN JK SPLIT ELAN 40 11.97
10 CRO2489 34 GRUPA 2 LEA DARKO MIOVIC JK ORSAN SALONA 40 11.99
11 CRO2525 28 GRUPA 2 ULTRA SVIBOR MILJENKO NIKOLIC JK MORNAR FIRST 40.7 11.92
12 CRO2717 21 GRUPA 2 ELAYA DUSAN USENICNIK YC LOKA TIMING ELAN E5 11.95
13 CRO762 8 GRUPA 2 ADIO PAMETI IGOR GLIHA   SAS 39 11.80
14 CRO00 16 GRUPA 3 RONA JOSIP NOVAK   LEUT 10.50
15 CRO0000 26 GRUPA 3 MUNJEK BORIS TOMIC JK LABUD KATALINIC 1075 10.75
16 CRO1042 13 GRUPA 3 MAGNUM X 3 MILAN PIVALICA JK LABUD JUSTIN 10 10.95
17 CRO2622 24 GRUPA 3 GIB GORAN OREB JK ARTINA ARCHAMBAULT M34 10.34
18 CRO359 15 GRUPA 3 JADRANKA DURO SEKELJ JK USKOK BAVARIA 36 10.96
19 CRO4465 12 GRUPA 3 MR. J DAMIR DESABOTA JK VAL J 111 11.10
20 CRO09 3 GRUPA 4 PETER NIKO KMETOVIC JK ORSAN J 10 9.99
21 CRO11 20 GRUPA 4 MODRA MIRAN HVALA   ELAN 34 9.90
22 CRO11111 31 GRUPA 4 FATAMORGANA MATE ARAPOV JK MORNAR PROTOTYPE PATTUCELI 9.98
23 CRO1332 18 GRUPA 4 RUZINA NIKO JAKOVCEV JK USKOK ILC 30 9.50
24 CRO1704 22 GRUPA 4 ERCO MALI IZTOK SVETINA JK POSEJDON LUTRA 30 9.14
25 CRO2086 36 GRUPA 4 ELEONORA NIKOLA TABAIN JK PELISKA JEDRA ELAN 31 9.40
26 CRO242 10 GRUPA 4 JUZNI VJETAR JADRAN GAMULIN JK ORSAN OVER 33 9.86
27 CRO2504 19 GRUPA 4 KANA DEAN KONTIC JK ORSAN FIUMANCA 9.96
28 CRO2700 17 GRUPA 4 ANALEA IGOR SIKIC JK ORSAN ELAN 340 9.98
29 CRO717 2 GRUPA 4 ARDURA ZAKARIJA PERISA JK ORSAN ELAN 31S 9.91
30 CRO1622 5 GRUPA 6 MALO SUNCE ZDRAVKO SABIC JK PELISKA JEDRA NAVIS 27 8.39
31 CRO2341 32 GRUPA 6 HIPERAKTIV TONCI CACIJA   ELAN EXPRES 8.38
32 CRO2432 7 GRUPA 6 LENOBA JESENKO KRAVAROVIC JK ORSAN MURPHY 28 8.70
33 CRO31415 30 GRUPA 6 ARHIMED VEDRAN KOSOVIC JK ORSAN SWING 28 8.50
34 CRO8810 14 GRUPA 6 BIG GRIN ANDREJ SOOS MACELJSKI   STIMSON WHITEHOUSE YD 8.50
35 CRO191 6 GRUPA 7 EL ORADA RUY FRANK JK ORSAN SEASCAPE 27 7.99
36 CRO22 35 GRUPA 7 NIMFA GORAN KOVACEVIC JK BURA CORONADO 25 7.53
37 CRO412 29 GRUPA 7 LERO IVO KVESTIC JK ORSAN MELGES 24 7.50
38 CRO517 23 GRUPA 7 CEZIBORDO SRDAN NINCEVIC   MELGES 24 7.52
(c) Cyber Altura Crucero -   Version ORC 6.4 9FJF-8KIJ Date : 07/08/2020       08:22:18