40. JUZNODALMATINSKA REGATA
OREBIC - MLJET - PROZURA - POMENA

JK ORSAN

06/08/2020 - 09/08/2020

RACE RESULTS : 03 From Class : GRUPA 0 To Class : GRUPA 7

Class : GRUPA 0 Date : 09/08/2020Start Time : 10:00:00Distance : 19.5 Coefficient : 1 Real Time
Class : GRUPA 1 Date : 09/08/2020Start Time : 10:00:00Distance : 19.5 Coefficient : 1 Real Time
Class : GRUPA 2 Date : 09/08/2020Start Time : 10:00:00Distance : 19.5 Coefficient : 1 Real Time
Class : GRUPA 3 Date : 09/08/2020Start Time : 10:00:00Distance : 19.5 Coefficient : 1 Real Time
Class : GRUPA 4 Date : 09/08/2020Start Time : 10:00:00Distance : 19.5 Coefficient : 1 Real Time
Class : GRUPA 6 Date : 09/08/2020Start Time : 10:00:00Distance : 19.5 Coefficient : 1 Real Time
Class : GRUPA 7 Date : 09/08/2020Start Time : 10:00:00Distance : 19.5 Coefficient : 1 Real Time

Pos Sail nr. Bow Class Yacht Skipper Club Type Finish Time Elapsed T. Obs Points
1 CRO2727 33 GRUPA 0 TOTO TRAVEL TUTTA TRIESTE 2 MARIO HRVOJ JK TROGIR CICCARELI 60 12:35:05 02:35:05   1
2 CRO 6483 11 GRUPA 1 GRINGO 3 ROBERT SANDALIC JK USKOK FARR 40 12:46:10 02:46:10   2
3 CRO1933 1 GRUPA 2 DUBROVNIK GORDAN SENTIC JK ORSAN ENAVIGO 38 12:56:40 02:56:40   3
4 CRO11111 31 GRUPA 4 FATAMORGANA MATE ARAPOV JK MORNAR PROTOTYPE PATTUCELI 13:05:24 03:05:24   4
5 CRO4465 12 GRUPA 3 MR. J DAMIR DESABOTA JK VAL J 111 13:37:20 03:37:20   5
6 CRO2525 28 GRUPA 2 ULTRA SVIBOR MILJENKO NIKOLIC JK MORNAR FIRST 40.7 13:44:49 03:44:49   6
7 CRO2605 4 GRUPA 1 NAVE LOCO DRAGAN DRZANIC JK ORSAN SYDNEY 40 MOD 13:47:26 03:47:26   7
8 CRO2622 24 GRUPA 3 GIB GORAN OREB JK ARTINA ARCHAMBAULT M34 13:48:34 03:48:34   8
9 CRO2717 21 GRUPA 2 ELAYA DUSAN USENICNIK YC LOKA TIMING ELAN E5 13:51:28 03:51:28   9
10 CRO242 10 GRUPA 4 JUZNI VJETAR JADRAN GAMULIN JK ORSAN OVER 33 13:52:23 03:52:23   10
11 CRO13464 25 GRUPA 2 MAREUS LUKA JERCIC JK SPLIT FIRST 40.7 13:54:41 03:54:41   11
12 CRO8810 14 GRUPA 6 BIG GRIN ANDREJ SOOS MACELJSKI   STIMSON WHITEHOUSE YD 14:03:45 04:03:45   12
13 CRO31415 30 GRUPA 6 ARHIMED VEDRAN KOSOVIC JK ORSAN SWING 28 14:06:30 04:06:30   13
14 CRO517 23 GRUPA 7 CEZIBORDO SRDAN NINCEVIC   MELGES 24 14:08:53 04:08:53   14
15 CRO1704 22 GRUPA 4 ERCO MALI IZTOK SVETINA JK SIBENIK LUTRA 30 14:09:35 04:09:35   15
16 CRO09 3 GRUPA 4 ROSSO NIKO KMETOVIC JK ORSAN J 10 14:21:49 04:21:49   16
17 CRO1042 13 GRUPA 3 MAGNUM X 3 MILAN PIVALICA JK LABUD JUSTIN 10 14:22:06 04:22:06   17
18 CRO412 29 GRUPA 7 LERO IVO KVESTIC JK ORSAN MELGES 24 14:29:50 04:29:50   18
19 CRO2489 34 GRUPA 2 LEA DARKO MIOVIC JK ORSAN SALONA 40 14:34:43 04:34:43   19
20 CRO2504 19 GRUPA 4 KANA DEAN KONTIC JK ORSAN FIUMANCA 14:35:39 04:35:39   20
21 CRO1332 18 GRUPA 4 RUZINA NIKO JAKOVCEV JK USKOK ILC 30 14:37:36 04:37:36   21
22 CRO2165 27 GRUPA 2 OLIVA MLADEN CRLJEN JK SPLIT ELAN 40 14:37:50 04:37:50   22
23 CRO0000 26 GRUPA 3 MUNJEK BORIS TOMIC JK LABUD KATALINIC 1075 14:44:50 04:44:50   23
24 CRO2700 17 GRUPA 4 ANALEA IGOR SIKIC JK ORSAN ELAN 340 14:47:14 04:47:14   24
25 CRO762 8 GRUPA 2 ADIO PAMETI IGOR GLIHA   SAS 39 16:16:46 06:16:46   25
26 CRO2432 7 GRUPA 6 LENOBA JESENKO KRAVAROVIC JK ORSAN MURPHY 28 16:22:48 06:22:48   26
27 CRO1655 37 GRUPA 1 ADIO PAMETI GORAN VLAHOVIC   ELAN 450 16:33:12 06:33:12   27
28 CRO1622 5 GRUPA 6 MALO SUNCE ZDRAVKO SABIC JK PELISKA JEDRA NAVIS 27 16:35:38 06:35:38   28
29 CRO191 6 GRUPA 7 EL ORADA RUY FRANK JK ORSAN SEASCAPE 27 16:42:00 06:42:00   29
30 CRO11 20 GRUPA 4 MODRA MIRAN HVALA   ELAN 34 16:50:01 06:50:01   30
31 CRO359 15 GRUPA 3 JADRANKA DURO SEKELJ JK USKOK BAVARIA 36 16:59:17 06:59:17   31
32 CRO00 16 GRUPA 3 RONA JOSIP NOVAK   LEUT     DNF 38
32 CRO2086 36 GRUPA 4 ELEONORA NIKOLA TABAIN JK PELISKA JEDRA ELAN 31     DNF 38
32 CRO2122 9 GRUPA 2 CHRISTOPHER JOHN FRANC KAVCIC   BAVARIA 36     DNF 38
32 CRO22 35 GRUPA 7 NIMFA GORAN KOVACEVIC JK BURA CORONADO 25     DNC 38
32 CRO2341 32 GRUPA 6 HIPERAKTIV TONCI CACIJA   ELAN EXPRES     DNF 38
32 CRO717 2 GRUPA 4 ARDURA ZAKARIJA PERISA JK ORSAN ELAN 31S     DNF 38
(c) Cyber Altura Crucero -   Version ORC 6.4 9FJF-8KIJ Date : 09/08/2020       17:46:29