40. JUZNODALMATINSKA REGATA
OREBIC - MLJET - PROZURA - POMENA

JK ORSAN

06/08/2020 - 09/08/2020

GENERAL RESULTS From Class : GRUPA 0 To Class : GRUPA 7

Pos Sail nr. Bow Class Yacht Skipper Club Type 1 2 3 Points
1 CRO2727 33 GRUPA 0 TOTO TRAVEL TUTTA TRIESTE 2 MARIO HRVOJ JK TROGIR CICCARELI 60 1 1 1 3
2 CRO11111 31 GRUPA 4 FATAMORGANA MATE ARAPOV JK MORNAR PROTOTYPE PATTUCELI 4 2 4 10
3 CRO 6483 11 GRUPA 1 GRINGO 3 ROBERT SANDALIC JK USKOK FARR 40 7 3 2 12
4 CRO1933 1 GRUPA 2 DUBROVNIK GORDAN SENTIC JK ORSAN ENAVIGO 38 5 4 3 12
5 CRO2622 24 GRUPA 3 GIB GORAN OREB JK ARTINA ARCHAMBAULT M34 3 8 8 19
6 CRO1042 13 GRUPA 3 MAGNUM X 3 MILAN PIVALICA JK LABUD JUSTIN 10 2 5 17 24
7 CRO31415 30 GRUPA 6 ARHIMED VEDRAN KOSOVIC JK ORSAN SWING 28 8 7 13 28
8 CRO242 10 GRUPA 4 JUZNI VJETAR JADRAN GAMULIN JK ORSAN OVER 33 14 6 10 30
9 CRO8810 14 GRUPA 6 BIG GRIN ANDREJ SOOS MACELJSKI   STIMSON WHITEHOUSE YD 6 18 12 36
10 CRO2525 28 GRUPA 2 ULTRA SVIBOR MILJENKO NIKOLIC JK MORNAR FIRST 40.7 16 14 6 36
11 CRO4465 12 GRUPA 3 MR. J DAMIR DESABOTA JK VAL J 111 23 10 5 38
12 CRO517 23 GRUPA 7 CEZIBORDO SRDAN NINCEVIC   MELGES 24 10 15 14 39
13 CRO13464 25 GRUPA 2 MAREUS LUKA JERCIC JK SPLIT FIRST 40.7 17 11 11 39
14 CRO2717 21 GRUPA 2 ELAYA DUSAN USENICNIK YC LOKA TIMING ELAN E5 18 13 9 40
15 CRO2504 19 GRUPA 4 KANA DEAN KONTIC JK ORSAN FIUMANCA 9 12 20 41
16 CRO1704 22 GRUPA 4 ERCO MALI IZTOK SVETINA JK SIBENIK LUTRA 30 13 16 15 44
17 CRO09 3 GRUPA 4 ROSSO NIKO KMETOVIC JK ORSAN J 10 24 9 16 49
18 CRO2605 4 GRUPA 1 NAVE LOCO DRAGAN DRZANIC JK ORSAN SYDNEY 40 MOD 22 21 7 50
19 CRO2700 17 GRUPA 4 ANALEA IGOR SIKIC JK ORSAN ELAN 340 11 19 24 54
20 CRO2165 27 GRUPA 2 OLIVA MLADEN CRLJEN JK SPLIT ELAN 40 12 22 22 56
21 CRO412 29 GRUPA 7 LERO IVO KVESTIC JK ORSAN MELGES 24 15 23 18 56
22 CRO1332 18 GRUPA 4 RUZINA NIKO JAKOVCEV JK USKOK ILC 30 21 17 21 59
23 CRO2489 34 GRUPA 2 LEA DARKO MIOVIC JK ORSAN SALONA 40 25 20 19 64
24 CRO2432 7 GRUPA 6 LENOBA JESENKO KRAVAROVIC JK ORSAN MURPHY 28 20 27 26 73
25 CRO1622 5 GRUPA 6 MALO SUNCE ZDRAVKO SABIC JK PELISKA JEDRA NAVIS 27 19 28 28 75
26 CRO0000 26 GRUPA 3 MUNJEK BORIS TOMIC JK LABUD KATALINIC 1075 29 24 23 76
27 CRO1655 37 GRUPA 1 ADIO PAMETI GORAN VLAHOVIC   ELAN 450 28 25 27 80
28 CRO191 6 GRUPA 7 EL ORADA RUY FRANK JK ORSAN SEASCAPE 27 26 29 29 84
29 CRO762 8 GRUPA 2 ADIO PAMETI IGOR GLIHA   SAS 39 31 30 25 86
30 CRO359 15 GRUPA 3 JADRANKA DURO SEKELJ JK USKOK BAVARIA 36 27 32 31 90
31 CRO11 20 GRUPA 4 MODRA MIRAN HVALA   ELAN 34 32 31 30 93
32 CRO717 2 GRUPA 4 ARDURA ZAKARIJA PERISA JK ORSAN ELAN 31S 30 26 38
DNF
94
33 CRO2122 9 GRUPA 2 CHRISTOPHER JOHN FRANC KAVCIC   BAVARIA 36 33 33 38
DNF
104
34 CRO2086 36 GRUPA 4 ELEONORA NIKOLA TABAIN JK PELISKA JEDRA ELAN 31 34 34 38
DNF
106
35 CRO00 16 GRUPA 3 RONA JOSIP NOVAK   LEUT 38
DNF
38
DNF
38
DNF
114
36 CRO2341 32 GRUPA 6 HIPERAKTIV TONCI CACIJA   ELAN EXPRES 38
DNF
38
DNC
38
DNF
114
37 CRO22 35 GRUPA 7 NIMFA GORAN KOVACEVIC JK BURA CORONADO 25 38
DNC
* 38
DNC
*
(c) Cyber Altura Crucero -   Version ORC 6.4 9FJF-8KIJ Date : 10/08/2020       08:47:20